SuperCupNI: Day 4 results

SuperCupNI: Finals day fixtures

Co Antrim and Glasgow Rangers. Picture by Brian Little/PressEye

Staff reporter

Reporter:

Staff reporter

Thursday 28 July 2022 21:58

Here's the results for day 4 at SuperCupNI...

MINOR SECTION
STATSports SCNI CUP Semi Finals
13:00 Glentoran 4 v 1 Leicester City Broughshane
13:00 Surf Select 1 v 1 Dundalk SL Scroggy Road, Limavady
(Surf Select win 4-3 on Pens)
STATSports SCNI GLOBE Semi Finals
12:30 Linfield 1 v 0 Greenisland Ahoghill
12:30 Ballymena United 1 v 3 Belvedere Parker Avenue, Portrush
STATSports SCNI VASE Semi Finals
12:00 Larne 1 v 2 Cliftonville Kells
12:00 Home Farm 1 v 0 Finn Harps The Warren, Portstewart
STATSports SCNI BOWL Semi Finals
11:00 Glenavon 0 v 1 Ballymoney United Castlerock
11:00 Dungannon United Youth 4 v 1 Portadown Clough
STATSports SCNI SALVER Semi Finals
11:00 Stella Maris 3 v 0 Ballinamallard Anderson Park, Coleraine
11:00 Coleraine 6 v 1 Loughgall The Heights, Coleraine

YOUTH SECTION

STATSports SCNI CUP Semi Finals
15:00 Linfield 0 v 1 Charlton Athletic Riada Stadium, Ballymoney
15:00 Glenavon 4 v 0 Surf Select Scroggy Road, Limavady
STATSports SCNI GLOBE Semi Finals
11:00 Glentoran 1 v 0 Newcastle City Coleraine Showgrounds
11:00 Crusaders 6 v 1 Dungannon Swifts Riada Stadium, Ballymoney
STATSports SCNI VASE Semi Finals
14:00 Castle Juniors 1 v 1 Portadown Clough
(Castle Juniors win 5-4 on Pens)
15:00 Loughgall 0 v 1 IDA Bermuda Inver Park, Larne
STATSports SCNI BOWL Semi Finals
14:00 Greenisland 4 v 0 Ballinamallard Greenisland
14:00 Coleraine 5 v 1 Ballymena United Anderson Park, Coleraine

JUNIOR SECTION

STATSports SCNI CUP Semi Finals
19:00 Co Antrim 0 v 2 Rangers Riada Stadium, Ballymoney
19:00 Manchester United 3 v 1 Co Tyrone Coleraine Showgrounds
STATSports SCNI GLOBE Semi Finals
14:30 Co Londonderry 0 v 2 Co Down The Heights, Coleraine
14:30 Leeds United 1 v 4 MK Dons Castlerock
STATSports SCNI VASE LEAGUE 1st Games
15:00 Co Armagh 3 v 0 Surf Select Kells
16:00 Co Fermanagh 0 v 2 San Francisco Glens Parker Avenue, Portrush
16:00 IDA Bermuda 1 v 1 Atlante The Warren, Portstewart

PREMIER SECTION

STATSports SCNI CUP Semi Finals
19:00 Club Puebla 1 v 2 Ipswich Town Seahaven, Portstewart
19:00 Co Antrim 4 v 0 Co Londonderry Scroggy Road, Limavady
STATSports SCNI GLOBE Semi Finals
18:00 Co Armagh 1 v 2 Co Tyrone Inver Park, Larne
17:00 Co Fermanagh 1 v 1 Co Down Greenisland
(Co Fermanagh Win 4-2 on Pens)
STATSports SCNI VASE LEAGUE 1st Games
17:00 Strikers North 1 v 0 IDA Bermuda Ahoghill
17:00 Plymouth Argyle 0 v 1 Vendee Broughshane
17:00 Hartley Wintney 0 v 3 San Francisco Glens The Heights, Coleraine

Leave your comment

Share your opinions on Alpha Newspaper Group

Characters left: 1500